خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

به زودی کار ساخت ۲۵۰ سردخانۀ پیاز و کچالو در دایکندی تکمیل می شود

به زودی کار ساخت ۲۵۰ سردخانۀ پیاز و کچالو در دایکندی تکمیل می شود

Oct 28, 2020 - 18:02

نیلی(پژواک، ۷ عقرب ۹۹): کار ساخت دو سردخانۀ پیاز به هزینۀ ۲۵ میلیون افغانی، در شهر نیلی مرکز ولایت دایکندی تکمیل شده و ۲۵۰ سردخانۀ پیاز و کچالو، به زودی در این ولایت به بهره برادری سپرده خواهد شد.

سید عبدالواحد فیروزی رئیس زراعت، آبیاری و مالداری دایکندی گفت که دو سردخانۀ پیاز که امروز به بهره برداری سپرده شد، ظرفیت ۱۲ متریک تن پیاز را دارد و به هزینه ۲۵ میلیون افغانی ساخته شده است.

به گفته او، با شیوع ویروس کرونا، صادرات محصولات زراعتی با مشکل مواجه شده؛ اما برای نگهداشت محصولات زراعتی، در سال جاری ۲۱ سردخانۀ سیب، ۱۹۹ سردخانۀ کچالو و ۵۰ ذخیره گاه پیاز در این ولایت ساخته شده است.

فیروزی همچنان بودجه مجموعی این پروژه ها را بیش از ۱۸۱ میلیون افغانی خواند و افزود که ۲۵۰ سردخانۀ پیاز و کچالو، در این ولایت زیر کار است و تا یک هفتۀ ديگر به بهره برداری سپرده خواهد شد.

رمضان یک تن از دهقانان رباط دشت دایکندی گفت: «ما در این منطقه نیاز بیشتر به سردخانۀ سیب داریم، محصولات سیب ما نسبت به دیگر محصولات بیشتر و در حال خراب شدن است و از وزارت زراعت خواهان ایجاد بیشتر سردخانه های میوه جات استیم؛ تا ما بتوانیم محصولات زراعتی خود را به صورت درست نگهداری نماييم.»

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement