خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

امتحانات امسال مکاتب سردسیر در آغاز سال ١٤٠٠اخذ مى شود

امتحانات امسال مکاتب سردسیر در آغاز سال ١٤٠٠اخذ مى شود

Nov 15, 2020 - 14:34

کابل(پژواک، ٢٥ عقرب ٩٩): وزارت معارف افغانستان مى گويد،به دليل سردى هوا درمکاتب سرد سير از صنوف اول تا ششم ازاول قوس و صنوف هفت تا دوازدهم از پانزدهم قوس رخصت گرديدند و امتحانات اين صنوف در شروع سال تعليمى ١٤٠٠ اخذ مى گردد.

در خبرنامۀ اين وزارت که کاپى آن در دسترس پژواک قرار گرفته آمده است که به اساس فيصله رهبرى وزارت معارف به منظور جلوگیری از متضرر شدن پروسه تدریس در سال ۱۴۰۰ تعلیمی و با در نظر داشت سردی هوا و ریزش برف و باران چنين تصميمى اتخاذ گرديده است.

منبع مى نويسد، معلمین مکلف اند قبل از رخصتی زمستانی به شاگردان وظیفه دهند تا در ایام رخصتی دروس خوانده شده را تکرار و برای امتحان سالانه آماده گی لازم داشته باشند.

همچنان در خبرنامه تذکر داده شده است که سوالات برای امتحان سالانه از دروس خوانده شده ترتیب می‌گردد.

منبع همچنان افزودده است با در نظر داشت موارد فوق، سال تعلیمی ۱۳۹۹ تابع یک امتحان نهایی (سالانه) بوده و نمرات آن از ۱۰۰ محاسبه می‌گردد.

بربنياد معلومات خبرنامه، صنوف اول تا ششم مکاتب سرد سیر از اول قوس، صنوف هفتم تا دوازدهم مکاتب سرد سیر از ۱۵ قوس، اما درمناطق نهایت سرد سیر صنوف اول تا دوازدهم از اول قوس رخصت مى باشند.

در خبرنامه تذکر رفته که امتحانات نهایی در شروع سال تعلیمی ۱۴۰۰ آغاز می‌گردد.

وزارت معارف مى گويد که تمام مکاتب عمومی اعم از دولتی و خصوصی، مدارس دینی، دارالحفاظ‌ها، تابع هدایات فوق بوده و قابل اجرا می‌باشد.

علامت: 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement