خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

اصابت راکت ها بر شهرکابل، پنج کشته و ۲۵ زخمى برجا گذاشت

اصابت راکت ها بر شهرکابل، پنج کشته و ۲۵ زخمى برجا گذاشت

Nov 21, 2020 - 11:24

کابل- تعقیب دوم (پژواک، اول قوس ۹۹): وزارت صحت عامه می گوید که در نتیجۀ اصابت چند راکت در شهر کابل، پنج تن کشته شده و ۲۵ تن دیگر زخم برداشته و به شفاخانه ها منتقل گرديده اند.

این سخنان را نورالله ترکی معاون سخنگوی وزارت صحت عامه، به آژانس خبری پژواک اظهار داشت. وی در این مورد جزئیات بیشتر شریک نکرد.  

اما طارق آرین سخنگوی وزارت صحت عامه می گوید که در نتیجۀ پرتاب شدن این راکت ها، سه تن کشته شده و ۱۱ تن دیگر زخم برداشته اند.

این راکت ها حوالی ساعت ۹ صبح امروز، از مناطق نزدیک به چهار راهی گل سرخ و تهیه مسکن، مربوط حوزۀ چهارم امنیتی، از دو موتر سوزکی پرتاب شده و این موترها هم آتش گرفته است.

در یکی از این موترها، يک دستگاه راکت اندازهم مشاهده می شود.

سخنگوی وزارت صحت عامه می گوید که امروز صبح، چهارده راکت بر (یک خانه در مربوطات حوزۀ دهم امنیتی شهر کابل، بر منطقۀ برج برق مربوط چهار قلعه، کوچۀ طاهری، نعمت پلازا، نزدیک به پوهنتون سلام، چهار راهی گل سرخ، چهار راهی صدارت، پل باغ عمومی، سرک سپین زر، نزدیک به آرشیف ملی، پنجصد فامیلی و منطقۀ لیسۀ مریم مربوط حوزۀ دهم) شهر کابل اصابت کرده است.

یکی از این راکت ها، به یک ساختمان تازه اعمار شدۀ نزدیک به چهار راهی گل سرخ، و دیگرى هم بر تعمیر شفاخانۀ خصوصی «ثناء» مربوط حوزۀ دهم امنیتی اصابت کرده و به این ساختمان ها خساره رسانده است.

فرهاد یک داکتر این شفاخانه، به پژواک گفت که راکت، به پرسونل و بیماران شفاخانه آسیب نرسانده است.

محمد یکی از کارکنان شاروالی گفت که هنگام پرتاب شدن راکت ها، نزدیک به چهارراهی گل سرخ در منطقۀ یادشده و در حال پاکسازی جاده بود.

وی  افزود: "در نخست، راکت ها از تهیۀ مسکن پرتاب شد، باز نزدیک به من از آن طرف جاده از یک موتر کوچک دیگر سوزکی راکت ها پرتاب شد، مردم از منطقه گریختند و من هم در پشت کثافت دانی پنهان شدم."

وی گفت که سپس، این موتر هم آتش گرفت و پولیس به منطقه آمد و آتش را اطفائیه خاموش کرد.

وی افزود که هنگام شلیک راکت ها، کسی در کنار موتر یادشده دیده نمی شد.

تاکنون هیچ گروهی مسئولیت این حمله را بر عهده نگرفته است.

طالبان گفته اند که این حملات را، انها انجام نداده اند. آنها نوشته اند: "ما اجازۀ حملات کور در مناطق پرجمعیت را نمی دهیم."

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement