خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

پومپیو با تیم های مذاکراتی دولت افغانستان و طالبان ملاقات میکند

پومپیو با تیم های مذاکراتی دولت افغانستان و طالبان ملاقات میکند

Nov 21, 2020 - 13:57

کابل (پژواک، اول قوس ٩٩): درحالیکه از برخی توافق ها بالای یک تعداد مسایل بین طالبان و دولت افغانستان در قطر گزارش داده ميشود، قراراست پومپیو وزیر خارجۀ امریکا در دوحه با تیم های مذاکراتی هردو گروه مذاکراتی، ملاقات نماید.

در خبرنامه اى که امروز از سوی وزارت خارجۀ امریکا به نشر رسیده، آمده است که مایک پومپیو وزیر خارجۀ امريکا، با قصد سفر به هفت کشور حرکت کرده است.

منبع افزوده است که پومپیو در این سفر؛ وارد کشورهای اسرابیل، جورجیا، فرانسه، ترکیه، امارات متحدۀ عربی، قطر و عربستان سعودی می شود، که تاهنوز به برخی کشورها سفر نیز کرده است.

در خبرنامه آمده است که قرار است پومپیو در جریان سفر به قطر، با شیخ تمیم بن حمد آل ثانی امیر این کشور، معاون نخست وزیر و محمد عبدالرحمن الثانی وزیر امور خارجۀ قطر، دیدار و در خصوص روابط هر دو کشور بحث و گفتگو نماید.  

اما آژانس خبری فرانسه (ای اف پی) به حوالۀ برخی منابع وزارت امور خارجۀ امریکا، خبر داده است که پومپیو، با تیم های مذاکراتی دولت افغانستان و طالبان، در خصوص پیشرفت های اخیر در روند صلح بحث خواهد کرد.

پومپیو، در حالى به قطر سفر می نماید که پس از چند ماه تاخیر در مذاکرات تیم های دولت افغانستان و طالبان در دوحه مرکز قطر، پیشرفت صورت گرفته است.

منابع باوری در قطر، به آژانس خبری پژواک گفته بود که هر دو تیم، بالای طرزالعمل موافقه کرده و به زودی در خصوص آجندا نیز بحث آغاز خواهد شد.

علامت: 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement