خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

کارمندان اداری پوهنتون پروان دست به اعتصاب کاری زدند

کارمندان اداری پوهنتون پروان دست به اعتصاب کاری زدند

Nov 21, 2020 - 14:59

چاریکار (پژواک، اول قوس ۹۹): یکصد وپنجاه کارمند اداری پوهنتون پروان، دست به اعتصاب کاری زده، خواستار یکسان سازی معاشات کارمندان خدمات ملکی شدند.

آنها امروز در کنار ساختمان اداری این پوهنتون تجمع نمودند و درحالی که شعار می دادند «ما عدالت می خواهیم»، گفتند تا زمانی به اعتراض شان ادامه می دهند که خواست آنها پذیرفته شود.

احمد یاسر اکبری مدیرعمومی ویدیوکنفرانس های این پوهنتون و یک تن از اعتراض کنندگان گفت که  معاشات کارمندان وزارت مالیه؛ تدارکات ملی، گمرکات و لوی څارنوالی، چند برابر معاشات آنها می باشند.

عبدالجلیل جوشن مدیر اجرای پوهنځی تعلیم و تربیه پوهنتون پروان و یک تن دیگر از اعتراض کننده ها گفت: « بیعدالتی و ظلم بس است، ما معاشات یک سان می خواهیم.»

رضا محمد بهزاد مدیر تدرسی پوهنځی شرعیات این پوهنتون و یک تن دیگر از معترضین گفت: «مه در بست چهار کار می کنم، ۱۳هزار افغانی تنخواه دارم، مگر یک کارمند دیگه در همین بست که در تدارکات ملی است، معاش بسیار بلند دارد؛ آیا این انصاف است؟»

پوهاند محمد همایون رسولی رئیس پوهنتون پروان، اعتراض کننده گان را حق به جانب دانسته و گفت که شکایت آنها را کتباً با مقام ها در مرکز شریک می کند.

اما او از اعتراض کننده گان خواست که به اعتراض شان پایان دهند؛ تا امور اداری پوهنتون دچار مشکل نشود.

پوهندوی سید مبین هاشمی معاون علمی پوهنتون پروان، از اعتراض کارمندان یادشده حمایت نموده، گفت که رئیس جمهور کشور، همواره از عدالت و مساوات سخن می زند و باید عدالت تامین شود.

او اظهار امیدواری کرد که به خواست کارکنان یادشده، رسیدگی شود.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement