خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)
دولت و سياست

کارمندان اداری پوهنتون پروان دست به اعتصاب کاری زدند

Nov 21, 2020 - 14:59
​چاریکار (پژواک، اول قوس ۹۹): یکصد وپنجاه کارمند اداری پوهنتون پروان، دست به اعتصاب کاری زده، خواستار یکسان سازی معاشات کارمندان خدمات ملکی شدند.
ادامه مطلب

پومپیو با تیم های مذاکراتی دولت افغانستان و طالبان ملاقات میکند

Nov 21, 2020 - 13:57
کابل (پژواک، اول قوس ٩٩): درحالیکه از برخی توافق ها بالای یک تعداد مسایل بین طالبان و دولت افغانستان در قطر گزارش داده ميشود، قراراست پومپیو وزیر خارجۀ امریکا در دوحه با تیم های مذاکراتی هردو گروه مذاکراتی، ملاقات نماید.
ادامه مطلب

غنی: ملل متحد درخواست آتش بس در افغانستان را بار ديگر ابراز کند

Nov 21, 2020 - 11:25
کابل (پژواک، اول قوس ٩٩): رئیس جمهور غنى، از شورای امنیت ملل متحد تقاضا نمود که یکبار ديگر خواست خویش را برای یک آتش بس در افغانستان ابراز کند؛ تا شرایط برای آمادگی بهتر در راستای مبارزۀ مؤثر با موج دوم ویروس کرونا فراهم گردد.
ادامه مطلب

خلیلزاد بر اهمیت صلح افغانستان در توسعه اقتصادی منطقه با مقام های ازبکستان گفتگو کرده است

Nov 20, 2020 - 10:39
کابل (پژواک، ۳۰ عقرب ۹۹): زلمی خلیلزاد، با مقام های ازبکستانی روی اهمیت صلح و کاهش خشونت ها در افغانستان و اثرات مثبت آن بر اتصال و توسعه اقتصادی در منطقه گفتگو کرده است.
ادامه مطلب

دولت افغانستان تخطی نيروهاى استراليايى را تقبیح و آن ‌را نابخشودنی خواند

Nov 19, 2020 - 15:59
کابل (پژواک، ٢٩ عقرب ٩٩): وزارت امور خارجۀ‌ افغانستان، گزارش بازرس ویژۀ نیروهای دفاعی آسترالیا در مورد تخطی های جنگی برخی نیروهای آن کشور را که از سوی لوی درستیز آسترالیا به نشر رسید، یک اقدام لازم در جهت تامین شفافیت و‌ کسب اطمینان از طی مراحل قانونی، تامین عدالت و رسیدگی به قضایای متذکره، مى داند.
ادامه مطلب

مذاکرات صلح در قطر سريع شده و امکان پیشرفت وجود دارد

Nov 19, 2020 - 15:53
کابل (پژواک، ٢٩عقرب ٩٩): منابع موثق در قطر می گویند که ممکن است طرزالعمل مذاکرات صلح، به زودی نهایی و در جریان هفتۀ آینده، در خصوص اجندا بحث آغاز شود.
ادامه مطلب

عمران خان نخست وزیر پاکستان وارد کابل شد

Nov 19, 2020 - 12:16
کابل(پژواک، ۲۹ عقرب ۹۹): عمران خان نخست وزیر پاکستان، وارد کابل شده و با مقامات افغان در خصوص صلح افغانستان، انکشاف اقتصادی منطقوی و گسترش روابط هر دو کشور، بحث و گفتگو خواهد کرد.
ادامه مطلب

امیر قطر و سرمنشی ناتو با رئیس جمهورغنی در مورد صلح گفتگو کرده اند

Nov 19, 2020 - 11:34
کابل (پژواک، ٢٩ عقرب ٩٩): قبل از سفر عمران خان نخست وزیر پاکستان؛ امیر قطر و سرمنشی ناتو، با محمد اشرف غنی رئیس جمهور افغانستان، در خصوص پیشرفت های اخیر در روند صلح گفتگو کرده اند.
ادامه مطلب

قرارداد ترتیب ماسترپلان برای ٧ بندر خشکه و زون اقتصادی کشور به امضا رسید

Nov 19, 2020 - 10:23
کابل (پژواک، ۲۹ عقرب ۹۹): قرارداد ترتیب ماسترپلان برای هفت بندر خشکه و زون اقتصادی کشور به امضا رسید و رئیس جمهور گفت که با تطبیق این ماسترپلان، افغانستان به هدف خود برای مبدل شدن به چهارراه آسیا نایل می شود.
ادامه مطلب

مولوی منیب : هر صلحی که بر مبنای احکام قرآن و سنت نباشد، منجر به جنگ خواهد بود

Nov 18, 2020 - 21:23
شهر هرات (پژواک، ۲۸ عقرب ۹۹): علمای دین در ولایت هرات تاکید کردند که در مذاکرات صلح، بایدصدای ملت باید شنیده شود، زیرا ملت قربانی صلح است . موصوف این اظهارات را امروز در همایش بزرگ که از طرف حزب حرکت انقلاب اسلامی افغانستان، تحت عنوان (نسخه بیرون...
ادامه مطلب

غنی در مورد صلح و همکاریهای نظامی با وزیر دفاع امریکا صحبت کرده است

Nov 18, 2020 - 18:08
کابل (پژواک، ٢٨ عقرب ٩٩): رئیس جمهور محمد اشرف غنی، با سرپرست وزیر جدید دفاع امریکا در مورد صلح و همکاری های نظامی صحبت کرده است.
ادامه مطلب

سياسيون: گفتگوهای صلح بين الافغانى به نتيجه نمى رسد

Nov 18, 2020 - 16:55
کابل (پژواک، ۲۸عقرب ۹۹): برخى نمايندگان احزاب سياسى و شوراى ملى طى نشستى، گفتگوهای صلح بين الافغانى را شکست خورده خوانده، خواستار یک میکانیزم جديد جهت راه اندازى گفتمان ملی صلح شدند. گفتگوهای صلح بين الافغانى ميان هيات گفتگوکننده دولت و طالبان به...
ادامه مطلب

نامزد وزرا در ولسى جرگه: کار را به اهل آن مى سپاريم

Nov 18, 2020 - 15:26
کابل (پژواک،۲۸ عقرب۹۹): نامزد وزیران تجارت، کار، حج و مخابرات؛ امروز برنامه های کاری شانرا به ولسی جرگه ارایه کردند و گفتند که شفافیت را تامین می کنند و کار را به اهل آن می سپارند.
ادامه مطلب

گروپ پارلمانی «دفاع از جمهوریت» ايجاد گرديد

Nov 18, 2020 - 14:24
کابل(پژواک، ۲۸عقرب۹۹): گروپ پارلمانی «دفاع از جمهوریت»، به هدف تحکیم ثبات و استحکام پایه های نظام جمهوریت و بهبود روابط ميان قواى سه گانه در کشور، ايجاد شد.
ادامه مطلب

داکترعبدالله امروز عازم ترکیه می شود

Nov 18, 2020 - 14:08
کابل(پژواک،۲۸عقرب۹۹): داکترعبدالله عبدالله رئيس شوراى عالى مصالحۀ ملى، قرار است در راس يک هيات عاليرتبه، به هدف جلب حمايت از تلاش هاى صلح، امروزعازم ترکيه شود.
ادامه مطلب

افغانستان از"شرايط ده گانۀ" شرکاى بين المللى براى ادامهٔ کمک‌های پایدار استقبال کرد

Nov 18, 2020 - 13:20
کابل (پژواک، ٢٨ عقرب ٩٩): دولت جمهوری اسلامی افغانستان، از موضع گیری شرکای عمدهٔ بین‌المللی‌اش مبنی بر مطرح‌کردن ده مورد عمده به‌عنوان شرایط ادامهٔ کمک‌های پایدار بین‌المللی برای روند صلح و توسعهٔ افغانستان، استقبال می‌کند.
ادامه مطلب

رئیس جمهور: تاجران افغان در گمرکات و بنادر پاکستان با چالش ها مواجه اند

Nov 18, 2020 - 11:33
کابل (پژواک، ٢٨ عقرب ٩٩): رئیس جمهور غنی در دیدار با هیات پاکستانى، با ابراز تاسف گفته است که تاجران افغان در گمرکات و بنادر پاکستان، با چالش های فراوان مواجه اند، که باعث دلسردی آنان می شود.
ادامه مطلب

والى فارياب، اوراق گرفتاری ۱۷۳ متهم به جرائم جنایی در ميمنه را امضا کرد

Nov 17, 2020 - 20:02
میمنه (پژواک، ۲۷ عقرب ۹۹): والی فاریاب می گوید که امروز در اولین جلسه میثاق امنیتی، اوراق گرفتاری ۱۷۳ تن را که متهم به جرائم مختلف جنایی می باشند امضا نمود.
ادامه مطلب

میک: ٣١ ریاست وزارت معادن به طور غیرقانونی توسط سرپرستان اداره می شود

Nov 17, 2020 - 19:54
کابل (پژواک، ۲۷ عقرب ۹۸): گزارش کمیتۀ میک نشان می دهد که وزارت معادن، طی دو سال گذشته از ۱۹۱ توصیۀ این کمیته؛ در مورد ۲۵ توصیۀ آن هیچ اقدامی نکرده است و این وزارت، ۵۸۹ بست خالی دارد که از جمع آن، ۳۱ ریاست از سوی سرپرستان اداره می شود.
ادامه مطلب

ملل متحد خواستار حمایت جدی دونرها از بیجاشدگان و عودت کنندگان افغان گردید

Nov 17, 2020 - 18:42
کابل (پژواک، ۲۷ عقرب ۹۹): فلیپو گرندی کمیشنر عالی اداره پناهندگان سازمان ملل متحد، از جامعه جهانی خواست که به حمایت شان از افغانستان، متعهد بمانند.
ادامه مطلب

اعلانات

Advertisement