خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)
دین و فرهنگ

علما درشبرغان: وقت آن است تا از نیروهای امنیتی حمایت نماییم

Nov 15, 2020 - 17:47
شبرغان (پژواک، ٢٥عقرب ٩٩): شمارى ازعلما وروحانیون شهرشبرغان طی نشستی عملکرد مخالفین دولت را مبنی را برراه اندازی حملات انتحاری، واقعات بم گذاری و قتل مردم بیگناه تقبیح کرده حمایت شانرا ازنیروهای امنیتی ابرازداشتند. در نشستى به اين مناسبت مولوی لطف...
ادامه مطلب

نى: دسترسى به اطلاعات به معضل بزرگ رسانه ها مبدل شده است

Nov 10, 2020 - 16:14
کابل(پژواک،۲۰عقرب ۹۹): دفتر نی "حمایت کنندۀ رسانه های آزاد افغانستان"؛ درحاليکه مى گويد هنوزهم دسترسى به اطلاعات، به عنوان چالش عمده بر سر راه خبرنگاران باقى مانده است، از حکومت خواست تا براى حل اين معضل، گفتمانى راه اندازى شود.
ادامه مطلب

افغان فلم: با تخريب ساختمان سينما پارک، خاطرات سینمایی یک شهر را ویران نکنید!

Nov 08, 2020 - 18:51
کابل(پژواک،١٨عقرب٩٩): رياست افغان فلم، درحاليکه تخريب ساختمان سينما پارک را تخريب خاطرات سينمايى يک شهر مي داند؛ اما شاروالى کابل به امر معاون اول رياست جمهورى، برنامۀ ويران کردن اين ساختمان را امروز آغاز کرد. اين درحاليست که قبل ازاين، ریاست افغان...
ادامه مطلب

توحيدى: رسانه ها از نگاه ارزشی در پروسۀ صلح د چار یک چالش بزرگ اند

Nov 05, 2020 - 15:42
کابل(پژواک، ١٥عقرب٩٩) کمیته مصئونیت خبرنگاران؛ حضور زنان در رسانه ها، ادامۀ کار رسانه ها و آزادی بیان را در پروسۀ صلح نگران کننده می داند و می گوید که در روند صلح، آزادی بیان بايد حفظ شود.
ادامه مطلب

عالمان دين: حملۀ مهاجمان بر پوهنتون کابل مجوز شرعى ندارد

Nov 04, 2020 - 16:10
کابل (پژواک، ۱۴ عقرب ۹۹): وزارت حج و اوقاف می گوید که حمله بر محصلان پوهنتون کابل؛ حملۀ جهل برعلم و دانش بوده و در مجموع در افغانستان، حرام بوده و هیچ مجوز شرعی ندارد.
ادامه مطلب

با تامین صلح، زيارت "روحانی بابا" به یک مکان بزرگ تفریحی تبدیل خواهد شد

Nov 03, 2020 - 12:02
گردِز (پژواک، ۱۳ عقرب ۹۹): همه ساله هزاران نفر از مناطق مختلف کشور در ضمن گرفتن دم و دعا، برای تفریح به زیارت روحانی بابا در ولایت پکتیا ​می روند، اما مردم می گویند که با تامین صلح، این مکان به سطح کشور به یک تفریح گاه بزرگ مبدل خواهد شد. منطقۀ...
ادامه مطلب

«به فرهنگ معافیت از مجازات باید به‌ صورت کُل خاتمه داده شود»

Nov 02, 2020 - 14:55
کابل(پژواک،۱۲عقرب۹۹): دو نهاد حامى خبرنگاران ضمن اين که مى گويند، در ١٩ سال گذشته، تنها چهار درصد قضاياى خشونت عليه خبرنگاران مراحل قضايى را طى کرده، خواستار خاتمه دادن به فرهنگ معافيت از مجازات شده اند.
ادامه مطلب

حکومت سه شنبه را "ماتم ملى" درتمام کشور اعلان گرديد

Nov 02, 2020 - 09:31
کابل (پژواک، ۱۲ عقرب ۹۹) : دولت جمهورى اسلامى افغانستان بخاطرحمله برپوهنتون دولتى ، فردا سه شنبه درتمام کشور ماتم ملى اعلان کرد . سه مهاجم صبح امروز برپوهنتون کابل حمله مسلحانه کردند که درنتيجه به اساس معلومات وزارت صحت عامه ٢٢تن کشته و٢٢ تن...
ادامه مطلب

مسلمانان در سراسر جهان مراسم عمره را امروز از سر گرفتند

Nov 01, 2020 - 16:54
کابل (پژواک، ١١ عقرب ٩٩): طبق اعلام دولت عربستان سعودی، مسلمانان خارج از این کشور، سر از امروز، ادای مراسم عمره را آغاز کرده اند.
ادامه مطلب

مظاهره کنندگان خواستار مسدود شدن سفارت فرانسه در کابل شدند

Oct 31, 2020 - 18:28
زرنج، جلال آباد، سرپل (پژواک، ١٠ عقرب ٩٩): صدها تن از باشندگان ولايت هاى ننگرهار، سرپل و نيمروز؛ ضمن تقبيح سخنان اخير رئيس جمهور فرانسه، از حکومت افغانستان خواستند که سفارت اين کشور در کابل را ببندد.
ادامه مطلب

صدها افغان در گردهمايى هاى اعتراضى سخنان اهانت آميز مکرون را تقبيح کردند

Oct 30, 2020 - 16:38
کابل(پژواک، ٩ عقرب ٩٩): گلبدین حکمتیار، رهبر حزب اسلامی افغانستان در همایشی در کابل، اهانت به پیامبر اسلام را نکوهش کرده و از حکومت خواست که روابط دیپلوماتیک اش را با فرانسه قطع و سفیر این کشور را فرا بخواند.
ادامه مطلب

در مراسم تجلیل از میلادالنبی در پروان، اظهارات اهانت آمیز اخیر رئیس جمهور فرانسه تقبیح شد

Oct 30, 2020 - 14:35
چاريکار (پژواک، ٩ عقرب ٩٩): اشتراک کنندگان مراسم بزرگداشت از ميلادالنبى در پروان اظهارات اهانت آميز اخير رئيس جمهور فرانسه را تقبيح کرده و خاموشى اکثریت جهان اسلام در برابر اين اظهارات را تاسفبار خواندند.
ادامه مطلب

"اوباما" و "پوتین" از دايکندى تذکرۀ الکترونکى گرفتند

Oct 29, 2020 - 10:10
نيلى (پژواک، ٨ عقرب ٩٩): "ولادی‌میرپوتین" و "بارک حسین اوباما" دوگانگى دایکندی، تذکره های الکترونیکی شان را اخذ کردند. پدر و مادری در شهر نیلی مرکز ولایت دایکندی، در یک اتفاق نادر، پسران دوگانگى ‌شان را ولادی‌میرپوتین و بارک حسین اوباما نام نهاده و...
ادامه مطلب

علما و مشايخ بنگلدیش جنگ جارى در افغانستان را حرام دانستند

Oct 26, 2020 - 15:29
کابل (پژواک، ٥ عقرب ٩٩): وزارت خارجۀ افغانستان می گوید که علما و مشایخ کشور بنگلدیش، جنگ جاری افغانستان را حرام و در مخالفت با نصوص شرعی دانستند.
ادامه مطلب

مراسم عروسی دسته جمعی ٥١ زوج جوان در کابل برگزار شد

Oct 22, 2020 - 14:01
کابل (پژواک، اول عقرب ۹۹): مراسم عروسی ٥١ زوج جوان، به هدف جلوگیری از مصارف اضافی وترویج این فرهنگ، به شکل دسته جمعى برگزار شد.
ادامه مطلب

نمایشگاه" شگوفه های رنج" در هرات برگزار گرديد

Oct 21, 2020 - 14:19
شهرهرات (پژواک، ۳۰ میزان۹۹) در ولايت هرات، نمایشگاه نقاشی زیر نام "شگوفه های رنج"، به هدف مبارزه عليه خشونت در برابر اطفال، برگزار شد.
ادامه مطلب

از روز ملى زبان اوزبیکی در فارياب تجليل شد

Oct 20, 2020 - 11:35
ميمنه(پژواک،٢٩ ميزان ٩٩): اشتراک کنندگان تجليل از روز ملى زبان اوزبیکی در فارياب، از حکومت خواستند که در قسمت چاپ کتب و تقویت زبان اوزبیکی در نهاد های تعلیمی و تحصیلی، جابه جايی تحصیل یافته ها و کدرهای اوزبیک در نظام، توجه داشته باشد.
ادامه مطلب

عالمان دين در جوزجان خواستار برکنارى والى شدند

Oct 15, 2020 - 17:22
شبرغان (پژواک،٢٤ميزان٩٩): صدها تن از عالمان دین در شهر شبرغان طى نشستى، خواهان برکناری والی برحال ولایت جوزجان شده و گفتند که در صورت عدم رسيدگى به اين خواست شان، به اعتراضات مدنى خواهند پرداخت.
ادامه مطلب

از هفتۀ مخصوص سره میاشت تجلیل به عمل آمد

Oct 15, 2020 - 17:12
کابل (پژواک، ۲۴میزان۹۹): رئيس جمعيت هلال احمر افغانى، از اشخاص خيرخواه و شرکای ملی و بین المللی خود خواست تا جهت رسيدگى به نيازمندان در مواقع عاجل، اين نهاد را کمک کنند.
ادامه مطلب

کتاب "جغرافیای عمومی فاریاب" رونمایی شد

Oct 14, 2020 - 19:00
میمنه (پژواک، ۲۳ میزان ۹۹): کتابی تحت عنوان "جغرافیای فاریاب" اثر استاد محمد کاظم امینی، امروز طی محفلی با اشتراک شماری از نویسندگان، فرهنگیان، فعالین مدنی و رسانه یی، در دارالمعلمین شهر میمنه رونمایی گردید. استاد محمد کاظم امینی مولف کتاب جغرافیای...
ادامه مطلب

اعلانات

Advertisement